Přemýšlíte o koupi dronu a obáváte se, že létání s dronem bude pro Vás nebo Vaše děti složité a dron nepřežije první den :-)? Nebo nechcete do koupě dronu investovat velké peníze? Představujeme Vám tedy levný a odolný dron, ideální volbu pro začátečníky a všechny, kteří si chtějí osvojit létání s dronem a nechtějí po každém pádu letět do servisu.

Video

RC dron X-Drone je skvělý dron s kamerou, který ocení hlavně začátečníci a to díky jeho rámu, který chrání jednotlivé rotory před poškozeními při pádech, kterým se hlavně v začátcích jistě nevyhnete.

I před jeho nízkou cenu je vybaven vším potřebným a to hlavně 6-ti osým gyroskopem, který zaručuje velmi stabilní pozici při letu, jak můžete vidět na našem videu. Díky tomu nebude létání činit problémy ani nejmenším uživatelům.

Můžete volit z několika letových režimů, takže začátečníci nebo děti si jednoduše nastaví začátečnický pomalý režim a nemusí se bát, že by nestíhali reagovat na odezvy dronu. Pro pokročilé jsou poté k dispozici rychlé lety a akrobatické kousky, jako např. otočky o 360 stupňů.

RC dron X-Drone je vybaven kamerou s rozlišením 0.3MP, což v reálů znamená, že umí natáčet video a pořizovat fotografie v rozlišení 640x480 pixelů. Kvalita tedy není na dnešní poměry úplně nic moc, ale na začátek to zcela dostačuje. Kamera se navíc jednoduše ovládá pomocí tlačítka na vysílačce, kde zvolíte zda chcete fotografovat nebo natáčet video. Fotografie a videa se ukládají na paměťovou kartu.

RC dron je ovládán vysílačkou v pásmu 2.4GHz, takže se nemusíte obávat žádného rušení v případě, že by se sešlo více modelů a oceníte jistě i dosah vysílačky, který dělá až krásných 100 metrů. Přes tuto vzdálenost není stejně bezpečné s modelem bez GPS létat.

K dronu je přiložena baterie Li-Po s kapacitou 580mAh, která zaručuje cca 7 minut letu. Baterie se dá lehce vyjmout a vyměnit, takže doporučujeme zakoupit náhradní baterii, aby jste si s dronem mohli užít co nejvíce zábavy. Baterii, stejně jako další náhradní díly, naleznete na webu MojeRC.cz.

Zhodnocení

RC dron X-Drone je skvělou volbou pro začátečníky. Je velmi odolný a má jednoduché ovládání, které zvládnou i děti. Díky 6-ti osému gyroskopu je model opravdu stabilní a usnadňuje pilotovi ovládání, což ocení opět hlavně začátečníci a děti. Celkový rám modelu je odolný a pružný a dokonale ochranní rotory a celý model při pádech a kolizích. Kamera je sice slabší, ale pro základní účely naprosto dostačující. Jednoznačně se jedná o dobrý model za dobrou cenu.