Jeden z mála selfie dronů na trhu a to za více než přijatelnou cenu kolem 10 000Kč. Pokud si chcete kvalitně zdokumentovat Vaše nezapomenutelné outdoorové výkony a zážitky, tento RC dron s kamerou 4K je ideální volbou. Navíc bez nutnosti pokročilé znalosti létání s drony.

Video

RC dron s kamerou 4K Yuneec Breeze je jeden z mála selfie dronů na našem trhu, takže pokud chcete zdokumentovat svoje nezapomenutelné zážitky a výkony, je právě pro Vás ideální volbou. RC dron Yuneec Breeze je malý kompaktní dron, který je vybaven mnoha funkcemi a stabilizačními systémy, které uživateli usnadní veškeré ovládání a komunikaci s dronem. Díky jeho opravdu malým rozměrům (196x196x65mm) ho můžete vzít všude sebou, ať už jdete na dovolenou k moři nebo na hory, jedete na vodu, kolo, brusle nebo do skateparku - Breeze Vám vždy pořídí ty nejlepší záběry.

Pro ovládání dronu a nahrávání videa či fotografií v kvalitě 4K Ultra High Definition Vám poslouží pouze Váš chytrý mobilní telefon. Stačí nainstalovat aplikaci Breeze Cam, která je dostupná pro Android a iOS a komunikuje s dronem v pásmu 5.8GHz, a můžete dron ovládat buď manuálně nebo zvolit některý z plně automatických režimů a pak se již věnovat své činnosti a vše ostatní nechat na RC dronu. Pořízená videa a fotografie můžete přímo z aplikace rovnou  nasdílet na všechny známe sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram a Youtube).

Kamera dronu nabízí na tuto cenovou úroveň neobvyklé parametry - 13MP fotografie a video 4K 30fps. Video je možno dále nastavit na tři možné rozlišení - UHD – (4K) 2160p 30fps, FHD – 1080p 30fps a HD – 720 60fps - to vše bez optické stabilizace.

RC dron Yuneec Breeze je vybaven optickými a infračervenými senzory polohy, které zajišťují stabilní pozici dronu v interiéru i exteriéru, kde není možno využít signálu GPS. Mezi ostatní stabilizační systémy, mimo GPS, patří tlakoměr, výškoměr, kompas, 6-ti osý gyroskop a optická stabilizace. Při použití optické stabilizace obrazu dojde sice ke snížení kvality nahrávek, ale rozdíl je opravdu jen nepatrný. Navíc je dron vybaven funkcí automatického přistání a také funkcí pro návrat do startovací pozice. Tato funkce se aktivuje i v případě, že se Vám mobil vypne nebo aplikace neočekávaně spadne. Stát se to může i v případě, že Vám v průběhu nahrávání někdo na mobil zavolá a aplikace se odsune na pozadí.

Pro let můžete vybírat z pěti letových režimů, které volíte v aplikaci Breeze Cam:

  • V režimu Pilot můžete ovládat dron zcela manuálně prostřednictvím mobilního telefonu. Na displeji se objeví 2 řídící páky, kterými ovládáte dron do všech směrů.
  • V režimu Selfie se dron stabilně zakotví ve vzduchu pro pořízení co nejkvalitnějších snímků a videí.
  • V režimu Orbit oblétává dron zadaný bod po kruhové dráze.
  • V režimu Journey vyletí dron od Vás šikmo nahoru a zase zpět, je to tedy ideální režim, pokud potřebujete zabrat širší okolí a zase zpět zaostřit na detail.
  • V režimu Follow me Vás bude dron Yuneec Breeze následovat, kamkoliv se pohnete - můžete tedy např. jet na kole a dron Vás bude při jízdě natáčet.

Všechny režimy si můžete detailně prohlédnout v našem videu.

Pro let uvnitř budov, kde není možnost signálu GPS, je model vybaven funkcí IPS. Tedy v případě, že Breeze nemá GPS signál, udržuje letovou výšku pomocí tlakoměru a pomocí optické stabilizace se vodorovně fixuje na body na zemi.

Dron je velmi lehký (jen 385 gramů) a skladný. Chrániče vrtulí jsou jednoduše demontovatelné, vrtule a nožky jsou sklopné, aby bylo možno RC dron Yuneec Breeze uložit do krabičky a uschovat v batohu v co nejmenším balení.

Na jednu baterii umožní dron asi 12 minut provozu, proto pro větší zábavu doporučujeme dokoupit další baterii. K modelu se dá sehnat množství náhradních dílů, které zakoupíte na MojeRC.cz.

V balení naleznete kompletně sestavený dron, volitelné chrániče vrtulí, baterii a nabíječku.

Zhodnocení

Díky mnoha automatickým režimům není potřeba žádných pokročilých znalostí s ovládáním dronů, což ocení hlavně začátečníci. K ovládání postačí mobilní telefon, který sebou stejně vždy nosíte. Je to ideální RC dron na cesty a dokonale zdokumentuje Vaše, nejen adrenalinové, zážitky a zcela jistě oceníte jeho malou hmotnost a kompaktní rozměry, díky nimž ho můžete vzít všude sebou. Vyniká kvalitou pořízeného videa a fotografií a za cenu kolem 10 000 Kč se opravdu jedná o velmi dobře vybavený model, jehož funkce se většinou nacházejí až u profesionálních dražších modelů.