RC auto Mini Driving je malé, super odolné auto s mnoha funkcemi, které by jste u jiných modelů do 1000Kč hledali jen těžko. Je ideální pro jízdu vevnitř i venku, na svou velikost je velmi rychlé. Prodává se ve dvou variantách, na které se podíváme blíže.

Video

RC autíčko Mini Driving měří asi jen 13 cm, ale svými vlastnosti a rychlostí až 25km/hod předčí mnohé několikanásobně větší a dražší modely. Ze základních věcí je to např. plně proporcionální ovládání, odpružení zadních kol a téměř nerozbitná karoserie, na které se podíváme více.

RC auto Mini Driving má plně proporcionální ovládání pomocí profesionální pistolové vysílačky v pásmu 2.4GHz. U modelu do 1000Kč je to zcela unikátní případ, jelikož běžně se k levným modelům dodávají vysílačky pákové, o proporcionálním ovládáním ani nemluvě. Proporcionální ovládání v praxi znamená, že auto reaguje přesně tak, jak ho ovládáme - tedy pokud přidáme plyn málo - auto jede pomalu, když přidáme plyn více - auto jede rychleji. To stejné platí i o otáčení kol - tedy pokud zatočíme volantem na vysílačce pomalu, kola se také otáčejí pomalu. Proporcionální ovládání je jinak běžné až u modelů nad 2500Kč. Vysílačka je zcela profesionální a navíc v pásmu 2.4GHz, takže se nemusíte obávat jakéhokoliv rušení, pokud se sejde více autíček naráz. Na vysílačce je možno omezit i maximální rychlost jízdy a to skokově po 5km/h.

Díky odpruženým zadním kolům a pružnému ukotvení předních kol je autíčko Mini Driving ideální pro skoky, jak můžete vidět na našem videu, bez problémů zvládne i pád z větší výšky. Karoserie je vyrobena z lexanu a je opravdu téměř nezničitelná - pokud ji sami zcela záměrně nerozdupete, tak jízdou a pády ji určitě nezničíte.

Auto je vhodné spíše pro jízdu vevnitř, ale i venku na zpevněných površích si s ním užijete spoustu legrace. Ideální povrchy jsou koberce, lina, pevné plochy, asfalt a beton. Zcela nevhodné je ale pro trávu, štěrk a písek.

V modelu je pevně zabudována dobíjecí baterie, na kterou můžete s autíčkem jezdit asi 20 minut. Nabíjí se přiloženým USB kabelem z počítače nebo jakéhokoliv USB zdroje, např. síťovou redukcí pro telefony. Auto je ale možno dobít i přímo z vysílačky. Nabíjení trvá asi 45 minut.

Autíčko se dodává ve dvou variantách. RC auto Mini Driving L939 je samostatnou verzí autíčka s vysílačkou a nabíječkou, verze Mini Driving L999 obsahuje navíc oboustranný skokánek, se kterým si užijete spoustu zábavy. Jedna strana skokánku slouží pro skoky do dálky, druhá strana pro skoky do výšky. Vše detailně můžete vidět na našem videu.

Zhodnocení

RC autíčko Mini Driving bez výhrad doporučujeme. Jedná se o malá VELKÉ auto a užijete si s ním spoustu zábavy. Díky jeho rozměrům ho můžete vzít všude sebou nebo s ním bez problémů jezdit po bytě, aniž by jste se obávali poničení vybavení. Navíc je opravdu velmi odolné, takže je bez problémů vhodné i pro menší děti. Doba jízdy je slušná, možná jedinou nevýhodou je nemožnost vyměnit baterii, ale ta je zase vykompenzována rychlou dobou nabíjení. Pokud si tedy chcete užit spoustu legrace za málo peněz, RC autíčko Mini Driving je pro Vás to pravé.