Pokud Vás RC auta opravdu baví a chcete si pořídit slušný, velký, léty a mnoha modeláři prověřený model za rozumnou cenu a nechcete neustále investovat peníze do údržby a oprav, je právě pro Vás model RC auta Crazist tou pravou volbou.

Video

RC auto Crazist je model v měřítku 1:10 - jedná se tedy už o větší model auta s délkou 40cm. Už díky této velikosti je to model vhodnější spíše pro jízdu venku a díky své konstrukci jako Monster Truck je vhodný i do terénu. RC auto Crazist je již dlouho prodávaný model a za tuto dobu prošlo mnoha zlepšeními. Při jízdě hlavně v terénu nebo při skocích oceníte zdvojené hydraulické tlumiče a pohon všech kol (4WD). Mezi další vychytávkami musíme zmínit voděodolný regulátor a přijímač - neznamená to sice, že s modelem můžete rovnou skočit do vody, ale projetí kaluží, sněhem nebo rosou mu nebude dělat žádný problém.

RC auto Crazist je opravdu velmi odolné, použité díly jsou velmi pevné a karoserie je téměř nezničitelná. Model má plně proporcionální ovládání - jízda s ním bude jednoduchá i pro děti. K modelu dostanete profesionální pistolovou vysílačku s frekvencí 2.4GHz, takže se nemusíte obávat rušení, pokud se sejde více modelů naráz.

Model Crazist je k dostání ve dvou variantách - se stejnosměrným a střídavým motorem, které si nyní trochu detailněji popíšeme.

RC auto Crazist se stejnosměrným motorem je vhodnější pro děti a začátečníky. Jeho maximální rychlost činí 25 km/h a je tedy vhodnější pro seznámení se s obsluhou RC auta. Řízení je plně proporcionální, takže můžete jezdit úplně pomalu nebo maximální rychlostí. Model je dodáván s NiMH baterií, která vydrží na cca 20 minut jízdy. Pokud se Vám bude časem zdát, že je Vám model již pomalý, není problém dokoupit střídavou sadu motoru a regulátoru a auto upgradovat.

Variantu Crazistu se střídavým motorem doporučujeme spíše zkušeným modelářům, jelikož jeho maximální rychlost je až 75 km/h a ovládání auta v této rychlosti by mohlo být pro začátečníky trochu problematické a mohlo by docházet ke zbytečným nehodám. Tato varianta je dodávána s lepší a silnější LiPo baterií, která také dovoluje cca 20 minut jízdy.

K oboum variantám je možno dokoupit náhradní baterie a jednoduše je mezi sebou měnit a tím si prodloužit zábavu s jízdou s modelem. Obě varianty jsou k dostání v oranžovém a modrém provedení, u střídavé verze jsou i ráfky sladěny v barvě karoserie.

Pokud se přece jenom nějakému tomu karambolu nevyhnete, nemusíte se obávat - k modelu se prodává celá škála náhradních a tuningových dílů.

Součástí každého balení RC auta Crazist je model v měřítku 1:10, vysílačka, baterie a nabíječka. Model je smontován a jediné co budete potřebovat k jízdě je 8ks AA baterií do vysílačky.

Zhodnocení

Dle našeho názoru se jedná o zcela jedinečný model ve své třídě, výborný poměr cena a výkon. Ve srovnání s jinými modely s podobnou cenu nabízí Crazist vždy něco navíc. Model je opravdu velmi odolný. Oceňujeme dostatek náhradních a tuningových dílů k modelu. Výrobce dodává model na trh již několik let a za tu dobu se mu podařilo vychytat všechny mouchy, díky tomu prošel model mnoha zlepšeními. Pokud váháte, který model pořídit pro děti, zvolte raději stejnosměrnou variantu. Děti nebo začátečníci si na ní osvojí jízdu s modelem a pak můžete klidně upgradovat střídavou sadou na rychlejší verzi. Pokud již máte zkušenosti s řízením a chcete si vychutnat opravdu rychlou jízdu, neváhejte a zvolte verzi se střídavým motorem.