Syma X11 a X11C

Dnes vám představíme dva univerzální a všestranné malé drony od známého výrobce Syma. Konkrétně se jedná o dvojici modelů Syma X11 a Syma X11C. Výhodou těchto modelů jsou kompaktní rozměry, odolnost, stabilita, možnost použití doma i venku, a dokonce i HD kamera v případě verze X11C. Více v následujícím textu.

Video

Kompaktní, stabilní a výkonný

Model je tak akorát do dlaně, je lehký a odolný. Tělo je vyrobeno z pružného plastu, nemusíte se tak obávat, že se model rozbije při prvním pádu. Velkou výhodou je také ochranný rám, kryjící všechny čtyři rotory a snižující tak riziko rozbití. Na první pohled vás také zaujme design obou modelů Syma X11 a X11C, především jeho lesklá povrchová úprava s efektními nálepkami a dvojicí předních LED diod.

Předosti modelu však nejvíce oceníte za letu. Model vyniká svými letovými schopnostmi. Je velmi stabilní, předvídatelný, skvěle ovladatelný. Symu X11 a X11C můžete vyhodit z ruky, a model přesto zůstává stabilní. Je totiž vybaven 6-osou stabilizací, která neustále koriguje náklony a udržuje vysokou předvídatelnost letu. Model tak lze doporučit i začátečníkům bez větších zkušeností.

Velkou výhodou je také dvojice letových režimů a to pomalý (amatér) a rychlý (pro zkušené uživatele)

  • Pomalý režim znamená, že výkon kvadrokoptéry není maximální - snadnější ovládání. Ideální pro začínající modeláře.
  • Rychlejší režim se hodí již pro všechny se zkušenostmi, kvadrokoptéra je hbitější, rychlejší a dovede létat i za menšího větru.

Model je také vybaven barevnými LED diodami na spodní části rámu, které slouží jednak k identifikaci, že je dron zapnutý, ale také k lepší orientaci za snížených světelných podmínek. Navíc na přední části jsou dvě bílé LED diody, které svítí vpřed. Létání za tmy je tak velkou zábavou.

Model se ovládá prostřednictvím přibaleného dálkového ovladače s moderním 4 kanálovým vysílačem, který pracuje s frekvencí 2.4 GHz spektrem Spread Spectrum Technology, nedochází tak k rušení signálu a reakce jsou okamžitější. Navíc dosah modelu je a 100 metru.

Samozřejmostí je let všemi směry, vpřed, vzad, nahoru, dolů a do stran. Výkon této kvadrokoptéry však umožňuje také akrobatické prvky. Vzdušná akrobacie je s modelem naprostou hračkou, stačí stisknout dvě tlačítka (akrobacie + směrové) a model provede obrat.

Model Syma X11C je navíc vybavena HD kamerou, se kterou zachytíte skvělé záběry z vašeho letu. Vše je ukládáno na přiloženou paměťovou kartu (X11C).

Model je nabíjen prostřednictvím přiložené USB nabíječky, doba nabíjení zabere přibližně 50–60 minut. Doba letu na jedno nabití je až 8 minut.

Náhradní díly

K modelu se dodávají náhradní díly, které najdete pod tímto odkazem.

Zhodnocení

Model Syma X11 a X11C je univerzálním, skvělým modelem, kompaktních rozměrů. Nabízí dva letové režimy, jeden pomalejší pro začínající modeláře a jeden rychlý pro zkušené. Všichni navíc ocení letovou stabilitu a předvídatelnost, kterou zajišťuje 6-osý stabilizátor. Univerzálnost podtrhuje bytelná konstrukce z pružného plastu s ochranným rámem. Model tak zvládne i pád. Skvělé je také ovládání prostřednictvím 2.4 GHz frekvence s dosahem až 100 metrů. Navíc s modely Syma X11 a X11C lze létat i za šera nebo tmy, protože jsou modely vybaveny LED diody.

Pokud se rozhodnete pro model Syma X11C můžete si navíc natočit své lety na HD kameru.

Výhody:

  • Přizpůsobitelnost, prostřednictvím letových režimů
  • Stabilní! 6-Osá stabilizace
  • Pevná konstrukce
  • Ochranný rám
  • HD kamera – model X11C
  • LED dioda