Pro ty z Vás, kteří hledají jednoduchou, velkou, spolehlivou a zároveň levnou RC loď pro letní dovádění na rybnících nebo řekách, přinášíme Century 7004.

Video

Century 7004 je opravdu velká, 75cm dlouhá, RC loď s jednoduchým ovládáním, vhodná pro všechny věkové generace. Loď je dostatečně výkonná, její maximální rychlost je až 25km/h. Loď je postavena na konceptu dvoumotorového ovládání, takže zatáčení je řešeno na principu přidávání a ubíraní výkonů jednotlivých motorů. Pro větší požitek z jízdy by bylo samozřejmě vhodnější jednomotorové řešení s řízeným kormidlem, ale to by byla nutná nejméně dvojnásobně větší investice.

Loď je dle našich zkušeností opravdu velmi spolehlivá a je vyrobena z odolných plastů. Ovládána je jednoduše pomocí pákového vysílače na frekvenci 27MHz se slušným dosahem až 80 metrů. Ovládat můžete směry dopředu, vpravo a vlevo, zpětný chod loď neumí.

Na dodávanou baterii si s modelem užijete kolem 10 minut zábavy, ale je možno dokoupit náhradní baterii a dobu jízdy si tím jednoduše prodloužit.

Loď se výborně hodí na rybníky a řeky a zcela se nedoporučuje pro použití ve slané a chlorované vodě.

Zhodnocení

Jedná se o velkou a spolehlivou RC loďku za velmi přijatelnou cenu.  Pro zachování doby životnosti je nutno dbát na provoz pouze ve sladké vodě. Ve své třídě nemá konkurenci a se svou cenou kolem 1500Kč potěší každého nenáročného uživatele.