RC modely jsou na vzestupu a společně s nimi i rozšířené technologie, které stroje dělají mnohem dokonalejší a užitečnější. Využívají je nejen závodní modeláři, ale také videoproducenti a v některých zemích i zásilkové služby nebo dokonce armáda. Vývojáři se vzájemně předhánějí a představují stále důmyslnější vychytávky. Vypátrali jsme ty nejzajímavější, o které se s vámi v tomto článku chceme podělit.

 

Virtuální brýle

Technologickým hitem poslední doby se stala virtuální realita a nezapomnělo se ani na  její využití v RC modelářství. Stačí si nasadit virtuální brýle Goggles a vyletět vzhůru do oblak. Tyto brýle vám díky FPV systému, tedy vzdálenému přenosu videa v reálném čase, umožní trojrozměrně sledovat a ovládat let nebo jízdu. Díky těmto virtuálním brýlím zažijete pocit, jako byste opravdu seděli v kokpitu nebo za volantem.

Více o VR brýlích Goggles

Natáčení videa pod hladinou

Novinkou je ponorka značky Seawolf Sport od značky Thunder Tiger, která díky zabudované kameře umožňuje natáčení videa pod hladinou vody. Takže toužíte-li po sledování vodní fauny v třímetrové hloubce, aniž byste se sami museli máčet ve vodě, ponořte se s ponorkou Seawolf Sport a vodní svět je váš.

Více o ponorce Seawolf Sport

Bezdotykové ovládání

Že můžete dron ovládat telefonem, ví už kdekdo, avšak výrobce profesionálních dronů DJI zašel ještě dál a vyvinul miniaturní dron DJI Spark, který kromě jiných vychytávek umožňuje dokonce bezdotykové ovládání. Pomocí gest tak můžete například pořizovat selfie nebo ovládat směr letu.

Více o dronu DJI Spark

Profesionální video efekty

O špičkovou kvalitu přenosu obrazu se postarají drony Phantom 4 Pro nebo Mavic Pro z dílny DJI, které se pyšní rozlišením 4K. Díky aplikaci DJI GO pak můžete profesionálně upravovat videa a fotografie pomocí automatických režimů nebo manuálního nastavení jako u zrcadlovky. Ještě unikátnější efekty pak pořídíte také díky funkci pro sledování pohybujících se objektů.

Více o dronu DJI Phanhtom 4 Pro

Více o dronu DJI Mavic Pro

Inteligentní režim Návrat domů

Kdybyste náhodou ve vzdálenosti dronu až 7 km od vysílače zapomněli cestu zpět, inteligentní režim pro návrat domů najde díky zabudované GPS a infračerveným čidlům trasu až k vám. Nemusíte se bát ani případných nárazů do překážek nebo třeba přistání do vody. Zabudované snímače dokážou vyhodnotit bezpečnost terénu a podle toho přizpůsobit trasu letu nebo místo přistání. Tuto funkci s přehledem zvládnou pokročilejší drony jako Phantom 4 Pro nebo Mavic Pro.

Více o dronu DJI Phanhtom 4 Pro

Více o dronu DJI Mavic Pro