WLToys V911 je malý, super odolný, jednorotorový vrtulníček, který Vás opravdu chytne. Pokud to myslíte s létáním s RC vrtulníky vážně nebo Vás už omrzely dvourotorové vrtulníky a chcete se posunout dál, je pro Vás RC vrtulník V911 ideální volbou.

Video

RC vrtulník WLToys V911 Vás zaujme na první pohled. Krásná kabinka v černo-oranžové kombinaci opravdu stojí za povšimnutí. Vrtulník je sice malý (měří jen 22cm), ale je neskutečně rychlý a velmi odolný. To ovšem neznamená, že není vhodný i pro začátečníky. Na vysílačce je totiž možno navolit jeden ze dvou módů - a to rychlý a pomalý. A pokud by se Vám zdál i pomalý mód příliš rychlý, je možno ještě mechanicky na modelu rychlost upravit.

Pomalý mód je vhodný pro začátečníky a pro létání v interiéru. Rychlý mód doporučujeme spíše pro létání venku, kde je dostatek prostoru pro manévry. Módy se jednoduše přepínají na vysílačce, která je k modelu dodávána. Ta je na 2.4GHz a její dosah činí cca 100m. Pokud se ale rozhodnete s modelem do této vzdálenosti letět, počítejte s tím, že bude vrtulník již docela špatně vidět. Ideální pro venkovní létání je 20-30 metrů.

Vrtulník V911 je 4-kanálový, to znamená, že mimo klasického létání nahoru a dolu, dopředu a dozadu, točení kolem své osy, umí navíc i let do stran vlevo a vpravo. To oceníte hlavně při vychytávkách jako je průlet pod stolem nebo pod opěradlem židle.

Model je mimořádně odolný, je vyroben z pružného a velmi odolného plastu, ocasní tyčka je uhlíková, jednotlivé díly jsou téměř nezničitelné. To oceníte hlavně při začátcích, kdy budete bourat docela často :-) Pokud by se přece jen stalo a některý díl by se při nárazu poškodil, nemusíte se obávat - na trhu je k tomuto typu vrtulníku dostatek náhradních dílu.

K modelu jsou v balení 2 baterie, každá vydrží asi na 8 minut letu. Věřte tomu, že ale i 2 baterie Vám přijdou za chvilku málo a aby jste se s modelem ještě více pobavili, určitě časem dokoupíte další. Baterie jdou velmi jednoduše vyměnit, jak můžete vidět na našem videu. V balení je USB nabíječka, která dokáže nabíjet obě baterie naráz. Nabíječku můžete jednoduše připojit k PC, síťovému adaptéru nebo jakémukoliv USB zdroji. Pokud jste zrovna někde venku, jistě oceníte i možnost nabíjení baterií přímo z vysílačky.

S modelem si užijete opravdu spoustu zábavy a legrace jak doma nebo v kanceláři, kde poslouží jako zasloužený relax nebo jako skvělá zábava pro děti. Počítejte ale s tím, že ovládání je trochu náročnější než u klasických 3-kanálových dvourotorových vrtulníků, ale o to více zábavy a nových možností v létání Vám tento model přinese.

Model se prodává ve dvou verzích a to V911 Copter, který je k dostání ve třech barevných provedeních a to opravdu velmi povedeném černo-oranžovém a dále v modro-bílém a červeno-bílém provedení. Druhou verzí je V911 Commander, který je novou verzí Copteru, v které se mu dostalo nové verze vysílačky a vylepšení uchycení baterie. Tato verze je k dostání ve velmi povedeném zeleno-černém provedení. Parametrově a výkonově jsou obě verze zcela shodné.

Zhodnocení

Pokud se pro model vrtulníku V911 rozhodnete, uděláte určitě správně, protože létání s tímto modelem si opravdu užijete a zažijete s ním hodně zábavy. Musíme ale varovat úplně začátečníky, že létání je trochu obtížnější než s dvourotorovým vrtulníkem, takže se obrňte trpělivostí a jděte do toho. Zkušenějším modelářům by vrtulníček neměl činit žádné větší problémy. Vrtulník V911 je opravdu velmi odolný, což oceníte hlavně v začátcích a dále oceňujeme možnost výměny baterií v modelu, dvě baterie již v základním balení a množství dostupných náhradních dílů na trhu. Vrtulníček V911 je velmi povedený model i po vizuální stránce. Tento model Vám vřele doporučujeme!