Mnohým rodičům často vrtá hlavou, čím nejvíce potěšit své děti, ale také jak je dlouhodobě zabavit aby se po chvíli opět nenudili. Většina hraček po krátké době omrzí a děti se opět zavřou do pokoje k počítači anebo tabletu, čímž ztrácí kontakt s okolním světem. Sestavili jsme proto žebříček pěti nejoblíbenějších RC hraček, které vaše dítě zabaví klidně na několik hodin, vytáhnou je od počítače, a také si díky nim osvojí technické vnímání. 

5. místo - házedla 

Házedla jsou bezmotorové létající modely s naprosto jednoduchou konstrukci a snadnou montáží. Jsou vyrobena z velmi odolného a pružného materiálu, kterým je expandovaný polypropylen a díky tomu jsou takřka nerozbitná. Model je skvěle vyvážený a stabilní v letu. Házedlo je cenově velmi příznivé a užijete si s ním mnoho zábavy. Jeho cena je okolo pár set korun. 

Prohlédněte si zde: https://www.mojerc.cz/hazedlo-fenix-80_p84733 

4. místo - RC auto X-Knight

Má-li vaše dítě řidičské předpoklady a přitahují jej auta, tento plastikový model je pro něj ideálním začátkem. RC auto X-Knight je vybaveno pohonem na všechna kola a uhání rychlostí až 20 km/hod. Díky 700 mAh akumulátoru je auto schopno jezdit po dobu 18 minut. Součástí auta je i pistolový ovladač s dosahem ovládání do 60 metrů. Pokud si ještě trochu připlatíte, získáte model s dostupnými náhradními díly a s proporcionálním ovládáním.  

Prohlédněte si zde: https://www.mojerc.cz/rc-auto-1-18-x-knight-truggy-fierce-4wd-oranzove_p109452 

3. místo - RC loď  FT009

Loď FT 009 si zasloužila místo v žebříčku hned z několika důvodů. Je snadno ovladatelná, velmi obratná a mimořádně odolná. Je oblíbená zejména pro svou vysokou rychlost okolo 30 km/hod
a daleký dosah až 150 metrů. U této lodi nemusíte mít ani obavu, že ji při zatáčení převrátíte a uvíznete kvůli tomu uprostřed jezera, protože je vybavena technologií pro automatické narovnání při převrácení. S touto lodí se bude vaše dítě po chvíli cítit jako ryba ve vodě.

Prohlédněte si zde: https://www.mojerc.cz/rc-lod-ft009_p87444 

2. místo - sada tanků Tiger a Abrams

Máte-li doma dvě děti a hledáte hračku, která jen tak neomrzí, pak tato bojová sada maket tanků Tiger a Abrams je naprosto ideálním dárkem. Dokáže vytrvale zaujmout pozornost obou dětí a nepřestane je bavit. Výstřely z děla simulují LED diody i zvuk, můžete dokonce otáčet střeleckou věží a zásah druhého tanku vyřadí protivníka na nějakou dobu z provozu. Nemusíte se bát ani poškození, protože tyto tanky jsou mimořádně odolné.

Prohlédněte si zde: https://www.mojerc.cz/bojova-sada-dvou-tanku-tiger-a-abrams_p31671 

1. místo - domácí dron Syma X11 nebo outdoorový dron X54HW

Asi vás nepřekvapí, že absolutním hitem posledních několika let mezi RC modely jsou drony. A to nejen mezi dospělými, ale i dětmi. Pak už záleží jen na vás, jestli chcete vaše dítě zabavit jen na doma nebo i venku a podle toho zvolit domácí dron Syma X11 nebo venkovní model X54HW. Díky kamerám můžete pořizovat jedinečná letecká videa nebo fotky a vaše rodinné fotoalbum tak získá nový rozměr

Prohlédněte si zde: https://www.mojerc.cz/syma-x11c-domaci-dron-s-kamerou_p86319