Vybíráte si svůj první dron a hledáte nějaký základní model, se kterým se naučíte létat? Hlavně aby měl kameru, jednoduché ovládání, výškoměr, stabilizátor a nějaká ta funkce navíc, jako například akrobatický flip a další, by taky neuškodila. Samozřejmě záleží i na ceně a v neposlední řadě také dostupnosti náhradních dílů. Nebudeme vám nic nalhávat, možností na výběr jsou snad tisíce, ale po dlouhém testování jsme nakonec vybrali modely X54HC nebo X54HW od značky Syma. Tyto drony jsou novinkou na trhu a nabízí velmi slušný poměr cena / výkon. A slovo výkon v tomto případě platí dvojnásob.

Modely X54HC a X54HW jsou naprostou novinkou a mezi sebou se liší pouze jedinou funkcí, kterou je přenositelnost videa do smartphonu a rozlišením kamery (drony bez přenositelnosti videa do mobilu mají vyšší rozlišení kamery). Velkou výhodou těchto nových dronů je jejich větší odolnost a nárazuvdornost. Výrobce tentokrát nabídl výběr ze dvou barevných variant a měl k tomu důvod. Buďto si můžete vybrat oblíbenou bíločervenou anebo praktickou šedozelenou barvu, díky které je dron zase viditelnější ve výšce. Samotná montáž po vybalení dronu vám nakonec zabere přibližně dvě minuty a k některým dílům budete potřebovat šroubovák, který je rovněž součástí balení.

Vysílačku ještě alternativně rozšíříte o držák na telefon, který je přiložen v balení, s ohledem na to, jestli dron podporuje synchronizaci se smartphonem či nikoli. Vysílačka je vybavena několika užitečnými či doplňkovými funkcemi jako například headless mód, díky kterému se dron vždy vrátí k vám bez ohledu na to, v jakém směru je natočený. Další významnou funkcí je nepostradatelný výškoměr, který zafixuje výšku dronu anebo šestiosý stabilizátor, který v letu vyrovná dron ve vodorovné poloze. I kdybyste jej tedy vyhodili v jakékoli šikmé poloze, dron rovnoměrně vzlétne do výšky až 50 metrů.

Drony Syma X54HC a X54HW, které jsou zase o něco většími a vyspělejšími nástupci modelu X5, jsou nejlepší volbou pro začínající piloty dronů. Zakoupíte v eshopu www.mojerc.cz, kde najdete nejširší nabídku RC modelů z celé České republiky.