V případě nejnovějších dronů značky SYMA X8SW a X8SC se výrobci musí nechat, že při jejich vývoji opravdu naslouchal přáním a potřebám uživatelů. Značný technologický pokrok totiž uvidíte ještě předtím, než se vůbec dotknete tlačítka “ON”. Tyto upgradované verze předchozích dronů X8, X8H a X8S, nabízí nejen technické, ale i designové vylepšení. Chceme vám je tedy představit ještě předtím, než si je pořídíte, ať víte, na co se těšit!

Video

Na první pohled si snad každý všimne atraktivního ještě zaoblenějšího designu s lepšími aerodynamickými vlastnostmi. Uživatel je tedy mile překvapen už po rozbalení modelu. Nejvyšší komfort jistě poznáte při kompletaci dronu, kdy ke složení již nepotřebujete žádný šroubovák ani klíč. Dokončovací komponenty, jako například podstavce, ochranné rámy nebo vrtule totiž jednoduše “přicvaknete” a za minutu už můžete létat (což oceníte převážně v térénu, kdy nechcete ztrácet čas složitým a zdlouhavým montováním dronu). Jednoduchá pojistka umožňuje naopak snadnou a rychlou demontáž těchto prvků. Snad nejvíce vítanou změnou je nový způsob vložení baterie do dronu, kdy baterii jednoduše vsunete do modelu a dál už nemusíte nic napojovat.

Vývojáři nezapomněli ani na vysílačku s přídavným držákem na mobilní telefon, kterou obohatili o několik nových funkcí. Vítanou novinkou je tlačítko pro automatické přistání nebo vzlétnutí. Kromě toho je vysílačka vybavena také tlačítem s funkcí “flip” neboli akrobatický “kotrmelec” během letu.

Jediným rozdílem mezi typy X8SW a X8SC je ten, že X8SC nepřenáší videa do mobilu zatímco X8SW ano. Oproti tomu X8SC je schopno natáčet videa ve vyšší kvalitě (2 MPx) a uchovávat je na paměťovou kartu. Dron X8SW umožňuje prostřednictvím aplikace SYMA přenos videa do mobilního telefonu na principu WiFi. Součástí balení jsou nabíječka s kapacitou 1800 mAh, pro všechny případy také šroubovák či klíč na šestihranné šrouby, dále nepostradatelná čtečka na microSD včetně 4GB microSD paměťové karty a nakonec samotná kamera jako přídavný prvek. Podrobný popis najdete v tomto videu.

Nejvíce musíme výrobce pochválit za to, že se opravdu detailně zamyslel nad technickými vlastnostmi a funkcemi z pohledu uživatele, na což se mnohdy zapomíná. Právě technické vlastnosti, jednoduchá montáž a lákavě nízká cena jsou přidanou hodnotou tohoto modelu. Dron SYMA X8SW a X8SC zakoupíte na www.mojerc.cz, kde pořídíte rovněž i všechny související náhradní díly.