Společnost Syma uvedla na trh novou verzi Symy X8 a to s označením Syma X8HW, která se jako první z řady pyšní HD FPV kamerou.

Video

Konečně jsme se dočkali také dlouho očekávaného vylepšení modelu RC dronu s kamerou Syma X8. Nová verze dostala označení Syma X8HW a pyšní se novým vzhledem, novými funkcemi a hlavně zcela novou HD FPV kamerou s rozlišením 1MP.

Syma X8HW je RC dron s velikostí 50 x 50cm a vzhledem k těmto rozměrům je vhodnější spíše pro venkovní létání, kde úspěšně odolává i větru, pokud se samozřejmě nejedná o nějaký extra vichr.

Dron je při letu neuvěřitelně stabilní zásluhou 6-ti osého gyroskopu. Díky němu a díky novým funkcím Headless a Hover je tento dron ideální i pro začátečníky. V režimu Headless je možno s dronem létat bez ohledu na jeho postavení, to znamená, že i když máte dron otočen přední stranou k sobě a chcete letět dopředu, tak dron letí dopředu zadní stranou (nerozlišuje tedy, která strana je přední). S režimem Hover se zase nemusíte starat o hlídání letové výšky dronu. Výšku si nastavíte a barometrický výškoměr pak tuto výšku sám udržuje a vy se můžete starat pouze o směr letu. Tyto funkce jsou zejména pro začátečníky velmi užitečné a hodně jim usnadní se s dronem naučit létat. Až si létání ale osvojíte, tak určitě zjistíte, že si více zábavy užijete s těmito funkcemi vypnutými a vše si budete raději korigovat sami. Mimo tyto nové funkce jsou dostupné i stávající, jako přepínání rychlého a pomalého režimu a akrobatický režim pro otočku o 360 stupňů.

Největšího vylepšení se ale dostalo kameře, ale se nyní pyšní rozlišení 1MP při FPV přenosu, takže se za svá videa, která budete chtít umístit na Facebook nebo Youtube, nebudete muset určitě stydět. Pro online sledování letu Vám poslouží Váš smartphone nebo tablet s nainstalovanou aplikací Syma, dostupnou pro Android a iOS. Novinkou je také možnost souběžného nahrávání videa a fotografií na paměťovou kartu umístěnou přímo v kameře. Video tedy můžete přenášet přes WiFi na Váš mobilní telefon nebo tablet a zároveň, pokud zasunete do kamery přiloženou paměťovou kartu, nahrávat na paměťovou kartu. Pokud ponecháte slot pro kartu  prázdný, probíhá přenos pouze na telefon.

Model Syma X8HW je velmi odolný, takže se nemusíte obávat každého pádu. Rotory jsou vybaveny chrániči, které jsou lehce vyměnitelné a potažmo chrání i motory dronu. Pokud se přece jen nějakému většímu pádu nevyhnete a bude nutno nějakou část dronu vyměnit, na trhu je k tomuto typu dostatek náhradních dílů.

Model je ovládán pákovou vysílačkou s frekvencí 2.4GHz s jednoduchým ovládáním a dosahem slušných 70 metrů.

Na dodávanou Li-Po baterii a kapacitou 2000mAh vydrží dron létat až 7 minut, což není mnoho a je lepší si rovnou dobu letu prodloužit dokoupením náhradní baterie.

V balení naleznete samotný dron, kameru, vysílačku, nabíječku, baterii, chrániče rotorů, náhradní vrtulky, paměťovou kartu, čtečku paměťových karet a šroubováček.

Zhodnocení

Nový vzhled Symy X8HW je velmi povedený, použité plasty jsou odolné a nové režimy Headless a Hover jsou velmi užitečné hlavně pro začátečníky. Navíc je let neuvěřitelně stabilní díky 6-ti osému gyroskopu. Jako úplně první z rodiny Syma se tato verze může pochlubit HD FPV kamerou s rozlišením 1MP. Pořízený video záznam a fotografie jsou v dostatečné kvalitě, vhodné pro umístění na sociální sítě. Další novinku je možnost souběžného nahrávání videa a fotografií na paměťovou kartu, kterou lze umístit do kamery. Takže nejen, že vše vidíte rovnou na Vašem telefonu, ještě si vše můžete jednoduše stáhnout z paměťové karty do počítače. Model doporučujeme - jedná se o univerzální model pro širokou škálu uživatelů a výbornou kvalitou FPV přenosu obrazu.