Představujeme Vám další verzi nejoblíbenějšího dronu na světě Symy X5, a to její nové ztvárnění Symu X54H. Dočkala se zcela nového designu a mnohých vylepšení. Prodává se opět ve dvou verzích a to dron s HD kamerou Syma X54HC a dron s kamerou FPV Syma X54HW.

Ve své nové verzi se dočkal nejoblíbenější dron na světě Syma X5 hned několika změn a vylepšení. Verze dostala označení Syma X54H a prodává se ve dvou variantách a to buď s 2MP HD kamerou pod názvem Syma X54HC nebo s 0.3MP FPV kamerou, která přenáší obraz přímo na displej Vašeho telefonu nebo tabletu, pod označením Syma X54HW

Změny jsou částečně viditelné na první pohled. Dron se celkově o pár centimetrů zvětšil, rozdíl není sice úplně nijak razantní, dělá jen 4cm, ale přece jen se to při letu ve větru pozná. Je taky vybaven silnějšími motory, což je další plus pro venkovní lety. Celkové změny se dočkala konstrukce dronu, na první pohled vidíte, že je pevnější, robustnější a odolnější, přitom váha zůstala zachována na 200g. Ochranné rámy rotorů jsou také větší a jsou vyrobeny z pružnějšího a odolnějšího materiálu, takže se nemusíze obávat poškození vrtulek, případně celého motoru, při každém pádu.

Společnost Syma přizpůsobila dron ještě více pro začátečníky, ale samozřejmě si v něm najdou své i pokročilí a zdatní piloti. Model je vybaven 6-ti osým gyroskopem, který se stará o neuvěřitelnou stabilitu dronu během letu. K režimu Headless, při kterém nemusíte brát ohled při letu nato, kde má dron předek a kde zadek a přitom dron letí vždy kam chcete, přibyl ještě režim Hover. V tomto režimu si nastavíte výšku, v které chcete s dronem létat a barometrický výškoměr už sám už tuto výšku udržuje a vy si korigujete pouze směr. Tyto dva režimy jsou pro začátečníky opravdu užitečné. Ale věřte tomu, že jakmile se s dronem naučíte, bude pro Vás zábavnější si vše ovládat sami. Mimo  těchto dvou režimů je k dispozici, jako u předchozích modelů, pomalý režim pro začátečníky a domácí létání, rychlý režim pro pokročilé a režim akrobatický pro provádění otoček o 360 stupňů. Tyto režimy si jednoduše navolíte na vysílačce.

K modelu je dodávána klasická páková vysílačka 2.4GHz, s jednoduchým ovládáním a dobrým dosahem, bez nutnosti obav z rušení od jiných modelů.

Jak jsme již zmiňovali výše, model se prodává ve dvou variantách a to s HD kamerou a FPV kamerou. Syma X54HC je dron s kamerou HD 2MP, umí natáčet videa a fotografovat - to vše se jednoduše ovládá z vysílačky. Pořízená videa a fotografie jsou v dostatečné kvalitě a ukládají se na paměťovou kartu, umístěnou v kameře. Syma X54HW je dron k kamerou FPV 0.3MP, která umí také natáčet videa a fotografovat, ale záznam přenáší přímo prostřednictvím Wi-Fi na displej Vašeho telefonu nebo tabletu - stačí si pouze nainstalovat aplikaci, která je dostupná pro iOS a Android. Kvalita videa je sice horší než u Symy X54HC, ale výhodou je, že průběh letu můžete sledovat živě a záznam se ukládá přímo do Vašeho zařízení.

Dron se vyrábí ve dvou barevných variantách a to v bílé s červenými doplňky a černé se zelenými doplňky. Obě provedení jsou velmi hezké a povedené, možná pouze oceňujeme, že černé provedení je viditelnější při letech venku proti slunci.

Model je dodáván s Li-Po baterií s kapacitou 650mAh, s kterou je možno létat cca 7 minut. Brzy ale zjistíte, že si budete chtít s modelem užit více zábavy, takže doporučujeme dokoupení náhradní baterie a tím si dobu letu jednoduše prodloužit.

V balení naleznete samotný dron s kamerou, vysílačku, baterii, nabíječku, ochranné rámy, náhradní vrtulky a šroubováček. U modelu s HD kamerou bude navíc 4GB paměťová karta microSD a čtečka paměťových karet, u modelu s FPV kamerou zase držák na mobil. Jediné co k provozu chybí jsou 4ks AA baterií do vysílačky, které si budete muset dokoupit.

Zhodnocení

Nová verze oblíbeného RC dronu Syma X5 je velmi povedená. Inovovaný vzhled zaujme na první pohled, stejně jako jeho barevné kombinace. Model je při letu neuvěřitelně stabilní a funkce Headless a Hover ocení nejen začátečníci. I díky nim je ovládání tak jednoduché, že ho zvládne i dítě. Vybírat můžete mezi variantami dronu s HD kamerou nebo dnes s již daleko více populárnější FPV kamerou, která přenáší obraz živě na Váš mobil. Vzhledem ke svým vlastnostem s funkcím nemá dron ve své třídě, při ceně kolem 2500Kč, konkurenci.